Impact

Moonlou je súčasťou príbehu, v ktorom sa nosenie turbanov a šatiek stalo viac než len osobným štýlom. Myšlienka značky sa rozvinula z potreby nájsť pohodlnú a zároveň peknú pokrývku hlavy.
Vytvorili sme najprv jeden praktický a štýlový turban pre osobný učel a zistili sme, že pokrývka hlavy môže byť módnym doplnkom a zároveň aj funkčnou pomôckou. Môže spájať ženy bez rozdielu a pomáhať.

Filozofia značky “Enjoy being you” poukazuje na ženskú krásu v prirodzenosti a rozmanitosti. Je pripomienkou pre všetky ženy, aby sa rešpektovali táke, aké sú, s láskou, odvahou a trpezlivosťou. 

moonlou
pre lekárne

Turbany šijeme pre všetky ženy, no sú aj také, ktorým pomáhajú pri každodennom fungovaní a cítia sa vďaka nim sebaistejšie. Aj to je dôvod prečo nadväzujeme spolupráce s lekárňami a snažíme sa dostať moonlou turbany bližšie k ženám, ktoré majú problémy s vlasmi alebo v dôsledku rôznych ochorení vlasy stratili.

Chceme im ponúknuť pohodlnú, praktickú a zároveň módnu pokrývku hlavny na každý deň. Aby takúto pomôcku mali na dosah ruky a aby si mali z čoho vyberať. 

Doteraz sme nadviazali spoluprácu s niekoľkými lekárňami na Slovensku a v Čechách, kde si môžete naše turbany vyskúšať a následne zakúpiť. Od začiatku roka 2022 sa vďaka spolupráci s Unipharmou rozširujeme do ďalších slovenských lekární, ktorých sú distribútorom.

moonlou
pre deti

V moonlou portfóliu nájdete turbany pre dámy, no predajom týchto turbanov pokrývame aj detské hlávky. Už od začiatku bolo naším cieľom potešiť našim produktom aj deti.

Preto sme nadviazali spoluprácu s detskými oddelniami onkológie na Slovensku, ktorým každoročne putújú turbany pre ich detských pacientov a to vďaka vaším nákupom. 

V roku 2020 ste prostredníctvom kampane 1+1 (jeden produkt kúpiš, jeden daruješ) darovali viac než 200 turbanov deťom na onkológiu v Banskej Bystrici a Bratislave.

V roku 2021 putovalo z každej vašej kúpy na moonlou e-shope 1€ na produkciu detských turbanov. Do tejto iniciatívy sa zapojila aj naša dielňa v Lakšárskej Novej Vsi, ktorá zmobilizovala svoj tím a ušila na svoje pracovné náklady ďalšie turbany pre deti. V priebehu apríla tohto roku by odíde 250 turbanov pre deti do Banskej Bystrice, Bratislavy a Košíc.

V roku 2022 pokračujeme v tejto iniciatíve a z každého vášho nákupu v moonlou e-shope naďalej putuje 1€ na výrobu detských turbanov. 

Zároveň sme začiatkom tohto roku nadviazali spoluprácu s distribučnou firmou Unipharma a stali sme sa prvým projektom ich nadácie. Vďaka tomuto spojeniu budeme spoločne napĺňať cieľ pomoci ešte vo väčšom rozmere.

*Pri vybraných produktoch moonlou nájdete priamo informáciu, že týmto produktom podporujete výrobu turbanov pre deti.

Ako sa to celé začalo 🙂

Moje meno je Lujza. Milujem hory, cestovanie, dobrú kávu a jedlo.

Do sveta turbanov a šatiek ma uviedla Alopécia, v dôsledku ktorej som prišla o vlasy na hlave. To bolo v roku 2018. S vlasmi sa začala strácať aj moja ženská identita a sebadôvera.
Hľadala som vhodné pokrývky hlavy, ktoré by boli pohodlné a zároveň módne, aby som sa cítila opäť pekne a žensky.

Viac o príbehu