Impact

Moonlou je súčasťou príbehu, v ktorom sa nosenie turbanov a šatiek stalo viac než len osobným štýlom. Myšlienka značky sa rozvinula z potreby nájsť pohodlnú a zároveň atraktívnu pokrývku hlavy.

Vytvorili sme najprv jeden praktický a štýlový turban pre osobný učel a zistili sme, že pokrývka hlavy môže byť módnym doplnkom a zároveň aj funkčnou pomôckou.

moonlou
pre lekárne

Turbany šijeme pre všetky ženy. Medzi nami sú aj také, ktorým pomáhajú pri každodennom fungovaní a cítia sa vďaka nim sebaistejšie. Aj to je dôvod prečo nadväzujeme spolupráce s lekárňami a snažíme sa dostať moonlou turbany bližšie k ženám, ktoré majú problémy s vlasmi alebo v dôsledku rôznych ochorení o vlasy prišli.

Chceme im ponúknuť pohodlnú, praktickú a zároveň módnu pokrývku hlavy na každý deň. Aby takúto pomôcku mali na dosah ruky. Tiež im chceme poskytnúť dostatočne široké portfólio, aby si mohli vybrať najvhodnejší kúsok pre svoje potreby. 

Doteraz sme nadviazali spoluprácu s niekoľkými lekárňami na Slovensku a v Čechách, kde si môžete naše turbany vyskúšať a následne aj zakúpiť.

moonlou
pre deti

Myšlienka o podpore detičiek sa zrodila už v počiatkoch vzniku značky a my sme veľmi radi, že sa nám podarilo túto víziu naplniť. 

Od roku 2020 spolupracujeme s detskými nemocnicami a oddeleniami na Slovensku a každoročne im venujeme turbany práve vďaka vaším nákupom.

Začali sme kampaňou 1+1 (jeden produkt kúpiš, jeden daruješ), vďaka ktorej sme spoločne s vami darovali viac než 250 turbanov deťom do nemocníc v Banskej Bystrici a v Bratislave.

V roku 2021 putovalo z každej vašej kúpy na moonlou e-shope 1€ na produkciu detských turbanov. Z tejto sumy sme potom mohli nakúpiť kvalitnú, certifikovanú látku na výrobu ďalších turbanov. 

Do tejto iniciatívy sa zapojila aj naša dielňa v Lakšárskej Novej Vsi, ktorá zmobilizovala svoj tím a ušila na svoje pracovné náklady 300 detských turbanov, ktoré potešili deti na oddelení v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Prahe.

V roku 2022 sme pokračovali v tejto iniciatíve a spoločne s dielňou momentálne pracujeme na výrobe turbanov pre ženy a deti.

Ahojte,

Moje meno je Lujza a som zakladateľkou moonlou – slovenskej značky, ktorá prezentuje exkluzívne bambusové oblečenie a doplnky.

Viac o príbehu