impact

Impact

Od začiatku malo moonlou za cieľ pomáhať a šíriť filozofiu, ktorá pramení z našej osobnej skúsenosti – straty vlasov (v dôsledku autoimunitného ochorenia Alopécia). Moonlou je naša cesta ako pomôcť ženám, cítiť sa krásne a samé sebou. Ako ich motivovať k odvahe a láske k svojim nedokonalostiam.

Zároveň je značka odpoveďou na nedostatok pekných, pohodlných a funkčných pokrývok hlavy.
Prostredníctvom nich sa snažíme šíriť vyššie spomenuté hodnoty a spájať ženy s rozličnými životnými príbehmi.
Mnoho žien a detí s rôznymi estetickými alebo zdravotnými (ne)dokonalosťami riešia dnes rovnaké problémy – nájsť produkty, v ktorých sa budú cítiť pohodlne, prirodzene a krásne. Založením moonlou sme sa im rozhodli pomôcť.

🌖 Filozofia celého projektu „Enjoy being you“ povzbudzuje ženy, aby ostali samé sebou a cítili sa tak šťastné. 🌔

Ženy Bezvlásky

Počas našej cesty sme sa stretli s mnohými ženami, ktoré o vlásky prišli v dôsledku rôznych ochorení a vedeli sme sa vžiť do ich situácie.

V spolupráci s nemocnicami a ústavmi na Slovensku aj v Česku distribujeme turbany pre pacientky, ktoré si ich môžu vyskúšať a následne zakúpiť v nemocničných lekárňach.

Spoluprácou so združeniami ako Amazonky, Liga proti Rakovine a Dobrý anjel sa snažíme motivovať ženy a poskytovať im pekné a funkčné pokrývky hlavy pre každú príležitosť. Naším cieľom je, aby sa cítili krásne a žensky aj v ťažších momentoch života. Aby sa mohli potešiť a ozdobiť. 

Vyvinuli sme nové prototypy výhradne pre Bezvlasky, ktoré poskytujú celodenný komfort a sú príjemné aj na citlivú pokožku. Viac z kolekcie nájdete priamo v sekcii Turbany pre Bezvlásky.

Deti Bezvlásky

Nielen ženy, ale aj deti sa potrebujú cítiť krásne a šťastne. Preto sme nadviazali spoluprácu s detskými nemocnicami na Slovensku, kde sa liečia onkologické detičky a rozhodli sme sa šíriť radosť aj medzi deťmi. Od roku 2020 šijeme pre detičky turbany, na ktoré nám prostredníctvom vašej kúpy na e-shope prispievate.

V roku 2020 sme darovali deťom na onkológii v Banskej Bystrici a v Bratislave vyše 200 turbanov. V roku 2021 pokračujeme v tejto iniciatíve a z každého vášho nákupu v moonlou e-shope putuje 1€ na výrobu detských turbaníkov.

*Pri vybraných produktoch moonlou nájdete priamo informáciu, že týmto produktom podporujete výrobu turbanov pre deti bezvlásky.

Lujzin príbeh s moonlou

Moje meno je Lujza. Milujem hory, cestovanie, dobrú kávu a jedlo.

Do sveta turbanov a šatiek ma uviedla Alopécia, v dôsledku ktorej som prišla o vlasy na hlave. To bolo v roku 2018. S vlasmi sa začala strácať aj moja ženská identita a sebadôvera.
Hľadala som vhodné pokrývky hlavy, ktoré by boli pohodlné a zároveň módne, aby som sa cítila opäť pekne a žensky.

Prečítajte si viac o Lujzinom a moonlou príbehu